»Forside   »Kalender   »Kontakt   »Om skolen   »Klasser   »Undervisning   »Praktisk info   »Arbejdsgrupper   »Links   »Nyhedsbreve   »Leje af Hal
du er her: kontakt/lærere - siden er sidst opdateret 3.7.20

» Ledelsen

» Kontor

» Lærere

» Trækronen

» Bestyrelsen

Lærere    

Betina Matzen
lærer

tlf.: 20 61 05 84
mail: betina@graenfri.dk

  • klasselærer for Søstjerner (1.-3. klasse)

  • underviser dansk og billedkunst

  • læreruddannet fra UCSyd i 2013


Christian Steinbrich
lærer og souschef

mail: christian@graenfri.dk

  • underviser matematik, fysik/kemi og geografi

  • ansvarlig for skolens edb

  • læreruddannes fra UCSyd i 2017


Helle Papendick
lærer

tlf.: 51 90 03 60
mail: helle@graenfri.dk

  • klasselærer for Ravne (7.-9. klasse)

  • underviser dansk, kristendom, historie og billedkunst

  • underviser i valgfag madkundskab

  • læreruddannet i Haderslev i 1983


Jens Morten Munk
lærer

tlf.: 22 92 97 64
mail: jensmorten.munk@dlgtele.dk

  • underviser sløjd

  • læreruddannet i Haderslev

 


Jette Falkenløwe
lærer

tlf.: 24 80 50 15
mail: jette@graenfri.dk

  • klasselærer for Gopler (0. klasse)

  • underviser dansk, idræt, motorik og tysk

  • socialpædagoguddannet i 1993


Claus Münster Hasselriis
lærer

tlf.: 21 17 82 54
mail:
claus@graenfri.dk

  • underviser dansk og musik
  • læreruddannet fra UCSyd i 2020

Nina Beuschau
lærer

tlf.: 29 67 49 91
mail:
ninab@graenfri.dk

 

  • Klasselærer for Hulebjørne (4.-6. klasse)
  • underviser naturfag, matematik og håndværk/design
  • læreruddannet fra UCSyd i 2008

Lars Flemming Boldt
lærer

mail: lars@graenfri.dk  

 

  • underviser idræt, natur/teknik, matematik og svømning

  • underviser i trænerspireuddannelse

  • læreruddannet fra UCSyd i 2015


Sandie Kählig
lærer

tlf.: 22 48 12 08
mail:
sandie@graenfri.dk

  • underviser matematik, tysk og samfundsfag

  • svømmelæreruddannet

  • læreruddannet fra Århus Lærerseminariet 2008


Tanja Hinrichs
lærer

mail: tanja@graenfri.dk

  • klasselærer for huleløver (4.-6. klasse)
  • underviser i dansk, idræt og ordblinderedskaber

Tina Gundesen
lærer

tlf.: 40 36 72 33
mail: tina@graenfri.dk  
 

  • underviser engelsk, tysk, natur/teknik og fransk

  • ansvarlig for skolens hjemmeside

  • Arbejdsmiljørepræsentant

  • læreruddannet fra UCSyd i 2014