»Forside   »Kalender   »Kontakt   »Om skolen   »Klasser   »Undervisning   »Praktisk info   »Arbejdsgrupper   »Links   »Nyhedsbreve
du er her: kontakt/lærere - siden er sidst opdateret 16.11.18

» Ledelsen

» Kontor

» Lærere

» Trækronen

» Bestyrelsen

Lærere    

Ane Lundby
lærer

tlf.: 51 25 96 28
mail: klik her

 

  • klasselærer for hulebjørne (4.-6. klasse)

  • AKT-lærer

  • underviser dansk, musik og billedkunst

  • underviser i valgfag musik

  • læreruddannet i Ribe i 1993


Betina Matzen
lærer

tlf.: 20 61 05 84
mail: klik her

  • klasselærer for søstjerner (1.-3. klasse)

  • underviser dansk og billedkunst

  • læreruddannet fra UCSyd i 2013


Christian Steinbrich
lærer

mail: klik her

  • klasselærer for søheste (1.-3. klasse)

  • underviser matematik, fysik/kemi og geografi

  • ansvarlig for skolens edb

  • underviser i valgfag fysik/kemi

  • læreruddannes fra UCSyd i 2017


Gitte Bønning Kristensen
lærer og souschef

mail: klik her

 

  • uddannet læsevejleder

  • læreruddannet i Ribe i 1998

  • underviser musik, matematik, dansk/læsning

  • PD i ledelse 


Helle Papendick
lærer, souschef

tlf.: 51 90 03 60
mail: klik her

  • klasselærer for ravne (7.-9. klasse)

  • underviser dansk, kristendom, historie og billedkunst

  • underviser i valgfag madkundskab

  • læreruddannet i Haderslev i 1983


Jens Morten Munk
lærer

tlf.: 22 92 97 64
mail: klik her

  • underviser sløjd

  • læreruddannet i Haderslev

 


Jette Falkenløwe
lærer

tlf.: 24 80 50 15
mail: klik her

  • klasselærer for gopler (0. klasse)

  • underviser dansk, idræt, motorik og tysk

  • socialpædagoguddannet i 1993


Lars Flemming Boldt
lærer

mail: klik her  

 

  • underviser idræt, natur/teknik, matematik og svømning

  • underviser i valgfag idræt og trænerspireuddannelse

  • læreruddannet fra UCSyd i 2015


Sandie Kählig
lærer

tlf.: 22 48 12 08
mail:
klik her

  • underviser matematik, tysk og samfundsfag

  • underviser i valgfag fitness (linjefag idræt)

  • svømmelæreruddannet

  • læreruddannet fra Århus Lærerseminariet 2008


Tanja Hinrichs
lærer
  • klasselærer for huleløver (4.-6. klasse)
  • underviser i dansk, engelsk og ordblinderedskaber

Tina Gundesen
lærer

tlf.: 40 36 72 33
mail: klik her  
 

  • underviser engelsk, natur/teknik, biologi, it og sproglab

  • underviser i valgfag engelsk

  • underviser i valgfag fransk

  • ansvarlig for skolens hjemmeside

  • Arbejdsmiljørepræsentant

  • læreruddannet fra UCSyd i 2014